Vize Harçları

Kısa süreli oturum vizeleri için konsolosluk harcı : 60 Euro
Uzun süreli oturum vizeleri için konsolosluk harcı : 120 Euro

Aşağıdaki kategorilerden başvuranlar için vize harcı alınmamaktadır:

- 6 yaşından altında olan çocuklar için
- Romanya vatandaşının aile üyeleri ve aynı zamanda yabancı uyruklu olan kişi, eğer Romen vatandaşına eşlik ederse veya onunla birlikte seyahat ediyorsa
- Okumak için seyahate giden veya okul formasyonu gerçekleştirmek için giden okul öğrencileri, üniversite öğrencileri, üniversite sonrası öğrenciler ve  eşlik eden öğretmenler.
- Avrupa Topluluğu’na bilimsel araştırma için giden 3. ülkelerin ulusal araştırmacıların tekdüzen kısa süreli oturum vizelerin tanzim edilmesi ile ilişkin kolaylaştırmak adına Avrupa Parlamentosu’nun 2005/761/CE Tavsiyesi Kararı’nın ve 28 Eylül 2005 tarihli Konseyi’nin Tavsiye’deki tanımlandığı gibi.
- Romanya’nın üye olduğu kuruluşların uluslararası memurlarına tanzim edilen vizeler< - Karşılıklılık ilkesi ve şartlarına istinaden, yabancı konsolosluk birimleri ve diplomatik misyonlarının üyelerine, devlet başkanlarına, hükümet başkanlarına, yabancı parlamenter heyetlerine ve başka resmi misafirlere ve bunların aile üyelerine verilen vizeler.

Romen vatandaşlarının yabancı uyruklu aile üyelerine verilen uzun süreli vizeler, vize harcından muaf tutularak Romanya’nın konsolosluk birimleri ve diplomatik misyonları tarafından verilmektedir. Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı’na ait vatandaşlarının aile fertleri olarak, 3. ülke vatandaşlarına verilen vizeler, vize harcı ödenmesinden muaf tutulmaktadır.
Başkonsolosluk, yukarıda belirtilen vize harcı dışında başka bir ücret tahsil etmez.